İçeriğe geçin
buybitcoinsmart
Amerikan Samoası

Coinbase Amerikan Samoası'nda

Amerikan Samoası'nda sıra
4 borsa içinde 1.
Amerikan Samoası'nda Bitcoin
Yasal
Puanımız
4,5
İnceleme güncellendi
12 Ağustos 2026

Evet. Coinbase, Amerikan Samoası'na hizmet veriyor ve Amerikan Samoası rehberimizde 4 borsa arasında 1. sırada yer alıyor; sıralama ücretlere, güvenlik geçmişine ve yerel ödeme desteğine dayanıyor. Burada banka kartı ve banka havalesi kabul ediyor. Basit alımlar sabit bir ücretin üzerine makas (spread) ekler ve girişin pahalı yoludur. Satın almadan veya para yatırmadan önce kimlik doğrulama (KYC) gerekir.

Amerikan Samoası'nda sıra
4 borsa içinde 1.
Ücretler
Advanced Trade: maker-taker
KYC
Gerekli
Amerikan Samoası'nda ödeme yöntemleri
Banka kartı, Banka havalesi
Para birimi
ABD doları (USD)
Merkez
ABD (uzaktan çalışma öncelikli)

Amerikan Samoası'nda Coinbase borsasında nasıl ödeme yapılır

Coinbase borsasının Amerikan Samoası'nda alıcılara sunduğu para yatırma yöntemleri; 20 Ağustos 2026 tarihinde incelenen Amerikan Samoası rehberimizden alınmıştır. Her biri, o yöntemin burada nasıl çalıştığını anlatan sayfaya bağlanır.

Coinbase borsası ne kadar ücret alıyor ve ne istiyor

Basit alımlar sabit bir ücretin üzerine makas (spread) ekler ve girişin pahalı yoludur. Aynı hesaptaki Advanced Trade, 30 günlük hacimle düşen maker-taker fiyatlandırması kullanır ve basit alım oranlarının yalnızca küçük bir bölümüne mal olur.

Maker ücreti
Advanced Trade maker ücretleri 30 günlük hacimle düşer ve basit alım fiyatının çok altında kalır
Taker ücreti
Advanced Trade taker ücretleri 30 günlük hacimle düşer ve basit alım fiyatının çok altında kalır
Makas notu
Basit alım fiyat teklifleri, açıklanan sabit ücretin üzerine bir makas (spread) içerir.
Para yatırma notu
ABD'de ACH para yatırmaları ücretsizdir; banka havaleleri ve kartla alımlar ücretlidir.
Para çekme notu
Zincir üstü Bitcoin çekimlerinde ağ ücreti ödenir; Coinbase hesapları arasındaki transferler ücretsizdir.

Kimlik doğrulama

Gerekli. Satın almadan veya para yatırmadan önce kimlik doğrulama (KYC) gerekir.

İşlem türüne göre 10 maliyet kalemi, Coinbase incelemesinde

Coinbase borsasının güvenlik ve düzenleme geçmişi

Kayıtlarımızda 2021'den beri 10 tarihli olay var, bunların 8 tanesi güvenlik ihlali, yaptırım işlemi, iflas ya da kesinti. En yeni olay başta.

  1. Kesinti

    Bir AWS soğutma arızası, Coinbase borsasının işlemlerini sekiz saat durdurdu

  2. Yaptırım

    Central Bank of Ireland, Coinbase Europe şirketine 21,5 milyon euro para cezası verdi

  3. Lisans

    Coinbase borsası Lüksemburg'un CSSF kurumu tarafından MiCA kapsamında yetkilendirildi

  4. Güvenlik ihlali

    Rüşvet verilen destek sözleşmecileri müşteri kimlik verilerini sızdırdı

  5. Çözüldü

    SEC, Coinbase borsasına karşı açtığı davayı düşürdü

Ayrıntıları ve kaynaklarıyla birlikte tüm 10 olay, incelemede

Amerikan Samoası sıralamamızdaki her borsa

Ücretlere, güvenlik geçmişine ve yerel ödeme desteğine dair editoryal incelememize göre sıralanmıştır. Sıralamalar hiçbir zaman satılmaz.

Amerikan Samoası'nda ücretlere, güvenlik geçmişine ve yerel ödeme desteğine dair editoryal incelememize göre sıralanan Bitcoin borsaları ve her birinin burada sunduğu ödeme yöntemleri.
#BorsaPuanÜcretlerKimlik kontrolüÖdeme yöntemleri
1CoinbaseBu sayfa4,5Advanced Trade: maker-takerGerekliBanka kartı, Banka havalesi
2Kraken4,7Maker %0,25'ten, taker %0,40'tanGerekliBanka kartı, Banka havalesi
3Coinmama3,9Komisyon ve kart ek ücretiGerekliBanka kartı, Banka havalesi
4CEX.IO4,0Maker-taker; kart daha pahalıGerekliKredi veya banka kartı

Amerikan Samoası rehberinde tam karşılaştırma

Sık sorulan sorular

Coinbase Amerikan Samoası'nda kullanılabilir mi?

Evet. Coinbase, Amerikan Samoası rehberimizde 4 borsa arasında 1. sırada yer alıyor; sıralama ücretlere, güvenlik geçmişine ve yerel ödeme desteğine dayanıyor. Burada banka kartı ve banka havalesi kabul ediyor. Amerikan Samoası rehberimiz en son 20 Ağustos 2026 tarihinde, Coinbase incelemesi ise 12 Ağustos 2026 tarihinde gözden geçirildi.

Coinbase Amerikan Samoası'nda hangi ödeme yöntemlerini kabul ediyor?

Amerikan Samoası'nda Coinbase, banka kartı ve banka havalesi kabul ediyor. Bunlar, platformun küresel listesi değil, Amerikan Samoası rehberimizde yer alan yerelleştirilmiş ödeme yöntemleridir.

Coinbase ne kadar ücret alıyor?

Basit alımlar sabit bir ücretin üzerine makas (spread) ekler ve girişin pahalı yoludur. Aynı hesaptaki Advanced Trade, 30 günlük hacimle düşen maker-taker fiyatlandırması kullanır ve basit alım oranlarının yalnızca küçük bir bölümüne mal olur.

Coinbase kimlik doğrulaması gerektiriyor mu?

Evet. Satın almadan veya para yatırmadan önce kimlik doğrulama (KYC) gerekir. Kayıtlarımız bunu Amerikan Samoası'nda geçerli bir kural olarak değil, platformun kendi politikası olarak işaretliyor, bu yüzden Coinbase nerede faaliyet gösteriyorsa orada geçerlidir.

Amerikan Samoası'nda Bitcoin yasal mı?

Bitcoin Amerikan Samoası'nda yasaldır. Bir ABD toprağı olarak federal hukuka tabidir: borsaların para hizmetleri işletmesi olarak FinCEN nezdinde kayıt yaptırması gerekir ve sanal para, FinCEN'in 2013 tarihli rehberliğinden beri bu çerçeve içindedir. Toprak kendi kripto para mevzuatını kabul etmemiştir, bu nedenle federal kural kitabı tablonun tamamıdır.

Coinbase güvenlik olayları yaşadı mı ya da hakkında düzenleyici işlem yapıldı mı?

Coinbase için kayıtlarımızda 2021'den beri 10 tarihli olay var: 5 yaptırım işlemi, 2 güvenlik ihlali, 1 kesinti, 1 çözüme kavuşmuş dosya ve 1 lisans. En yenisi, 7 Mayıs 2026 tarihinde: Bir AWS soğutma arızası, Coinbase borsasının işlemlerini sekiz saat durdurdu. Her olayın kaynağı Coinbase incelemesinde yer alıyor.

Coinbase, Okyanusya'daki diğer ülkelerde

Coinbase, bu sitede 62 ülkede sıralanıyor. Tümü incelemede listeleniyor.

Bu sayfayı İngilizce okuyun