İçeriğe geçin
buybitcoinsmart
Suudi Arabistan

Binance Suudi Arabistan'da

Suudi Arabistan'da sıra
4 borsa içinde 2.
Suudi Arabistan'da Bitcoin
Belirsiz
Puanımız
4,2
İnceleme güncellendi
12 Ağustos 2026

Evet. Binance, Suudi Arabistan'a hizmet veriyor ve Suudi Arabistan rehberimizde 4 borsa arasında 2. sırada yer alıyor; sıralama ücretlere, güvenlik geçmişine ve yerel ödeme desteğine dayanıyor. Burada kredi veya banka kartı, Emanetli (escrow) eşler arası (P2P) banka havaleleri ve uluslararası havale (SWIFT) kabul ediyor; yerel alıcıların başta kullandığı yöntem: kredi veya banka kartı. Spot işlem, maker ve taker için %0,1 ile başlar ve ücretlerin BNB ile ödenmesi durumunda %25 indirim uygulanır. Kimlik doğrulama tüm kullanıcılar için zorunludur; doğrulanmamış bir kademe yoktur.

Binance sitesini ziyaret edinBinance incelemesinin tamamını okuyunYönlendirme bağlantısı: bununla kaydolmak bu site adına kaydedilir ve size ek bir maliyeti olmadan komisyon kazandırabilir.
Suudi Arabistan'da sıra
4 borsa içinde 2.
Ücretler
%0,1 spot, maker ve taker
KYC
Gerekli
Suudi Arabistan'da ödeme yöntemleri
Kredi veya banka kartı, Emanetli (escrow) eşler arası (P2P) banka havaleleri, Uluslararası havale (SWIFT)
Para birimi
Suudi riyali (SAR)

Suudi Arabistan'da Binance borsasında nasıl ödeme yapılır

Binance borsasının Suudi Arabistan'da alıcılara sunduğu para yatırma yöntemleri; 20 Ağustos 2026 tarihinde incelenen Suudi Arabistan rehberimizden alınmıştır. Her biri, o yöntemin burada nasıl çalıştığını anlatan sayfaya bağlanır.

Kredi veya banka kartı:
bazı Suudi bankaları kripto satıcılarını kabul etmiyor

Binance borsası ne kadar ücret alıyor ve ne istiyor

Spot işlem, maker ve taker için %0,1 ile başlar ve ücretlerin BNB ile ödenmesi durumunda %25 indirim uygulanır. Kartla alımlar ve anlık alımlar daha pahalıdır çünkü bunlara bir makas (spread) ve işlem ücreti eklenir.

Maker ücreti
Temel kademede %0,1, 30 günlük hacim ve BNB varlıklarıyla düşer
Taker ücreti
Temel kademede %0,1, 30 günlük hacim ve BNB varlıklarıyla düşer
Makas notu
Anlık alım ve kartla alımlar, açıklanan ücretin üstüne bir makas (spread) içerir; spot emir defteri giriş için ucuz yoldur.
Para yatırma notu
SEPA ve birçok yerel banka havalesi yöntemi ücretsiz ya da düşük maliyetlidir; kartla para yatırma bir işlem ücreti taşır.
Para çekme notu
Bitcoin para çekme işlemlerinde ağa dayalı ve yoğunluğa göre değişen bir ücret alınır.

Kimlik doğrulama

Gerekli. Kimlik doğrulama tüm kullanıcılar için zorunludur; doğrulanmamış bir kademe yoktur.

İşlem türüne göre 2 maliyet kalemi, Binance incelemesinde

Binance borsasının güvenlik ve düzenleme geçmişi

Kayıtlarımızda 2019'dan beri 10 tarihli olay var, bunların 6 tanesi güvenlik ihlali, yaptırım işlemi, iflas ya da kesinti. En yeni olay başta.

  1. Lisans

    MiCA lisansı alınamadı ve AB müşterilerine hizmet verilmesi durduruldu

  2. Lisans

    Abu Dabi düzenleyicisi ana Binance.com platformuna lisans verdi

  3. Kesinti

    Fiyatlama arızası tasfiyeleri zorunlu kıldı, 283 milyon dolar geri ödendi

  4. Çözüldü

    SEC, Binance ve kurucusuna karşı açtığı 2023 davasını düşürdü

  5. Yaptırım

    Nijerya, Binance borsasının bir uyum yöneticisini sekiz ay alıkoydu

Ayrıntıları ve kaynaklarıyla birlikte tüm 10 olay, incelemede

Suudi Arabistan sıralamamızdaki her borsa

Ücretlere, güvenlik geçmişine ve yerel ödeme desteğine dair editoryal incelememize göre sıralanmıştır. Sıralamalar hiçbir zaman satılmaz.

Suudi Arabistan'da ücretlere, güvenlik geçmişine ve yerel ödeme desteğine dair editoryal incelememize göre sıralanan Bitcoin borsaları ve her birinin burada sunduğu ödeme yöntemleri.
#BorsaPuanÜcretlerKimlik kontrolüÖdeme yöntemleri
1BitOasis4,0Ürüne ve hacme göre değişirGerekliKredi veya banka kartı
2BinanceBu sayfa4,2%0,1 spot, maker ve takerGerekliKredi veya banka kartı, Emanetli (escrow) eşler arası (P2P) banka havaleleri, Uluslararası havale (SWIFT)
3Coinmama3,9Komisyon ve kart ek ücretiGerekliKredi veya banka kartı, Uluslararası havale (SWIFT)
4CEX.IO4,0Maker-taker; kart daha pahalıGerekliKredi veya banka kartı

Suudi Arabistan rehberinde tam karşılaştırma

Sık sorulan sorular

Binance Suudi Arabistan'da kullanılabilir mi?

Evet. Binance, Suudi Arabistan rehberimizde 4 borsa arasında 2. sırada yer alıyor; sıralama ücretlere, güvenlik geçmişine ve yerel ödeme desteğine dayanıyor. Burada kredi veya banka kartı, Emanetli (escrow) eşler arası (P2P) banka havaleleri ve uluslararası havale (SWIFT) kabul ediyor; yerel alıcıların başta kullandığı yöntem: kredi veya banka kartı. Suudi Arabistan rehberimiz en son 20 Ağustos 2026 tarihinde, Binance incelemesi ise 12 Ağustos 2026 tarihinde gözden geçirildi.

Binance Suudi Arabistan'da hangi ödeme yöntemlerini kabul ediyor?

Suudi Arabistan'da Binance, kredi veya banka kartı, Emanetli (escrow) eşler arası (P2P) banka havaleleri ve uluslararası havale (SWIFT) kabul ediyor. Para yatırmadan önce bilmeye değer olanlar: kredi veya banka kartı, bazı Suudi bankaları kripto satıcılarını kabul etmiyor. Bunlar, platformun küresel listesi değil, Suudi Arabistan rehberimizde yer alan yerelleştirilmiş ödeme yöntemleridir.

Binance ne kadar ücret alıyor?

Spot işlem, maker ve taker için %0,1 ile başlar ve ücretlerin BNB ile ödenmesi durumunda %25 indirim uygulanır. Kartla alımlar ve anlık alımlar daha pahalıdır çünkü bunlara bir makas (spread) ve işlem ücreti eklenir.

Binance kimlik doğrulaması gerektiriyor mu?

Evet. Kimlik doğrulama tüm kullanıcılar için zorunludur; doğrulanmamış bir kademe yoktur. Kayıtlarımız bunu Suudi Arabistan'da geçerli bir kural olarak değil, platformun kendi politikası olarak işaretliyor, bu yüzden Binance nerede faaliyet gösteriyorsa orada geçerlidir.

Suudi Arabistan'da Bitcoin yasal mı?

Suudi Arabistan'da bireylerin Bitcoin sahibi olmasını veya işlem yapmasını suç sayan bir yasa yok, ancak bir lisans çerçevesi de yok: Suudi Merkez Bankası (SAMA) ve Capital Market Authority, 2018 tarihli Daimi Komite açıklamasından bu yana kripto para işlemine karşı uyarıyor ve bankaların kripto işlemlerini kolaylaştırması yasak. Kripto paralar yasal ödeme aracı değildir.

Binance güvenlik olayları yaşadı mı ya da hakkında düzenleyici işlem yapıldı mı?

Binance için kayıtlarımızda 2019'dan beri 10 tarihli olay var: 1 güvenlik ihlali, 4 yaptırım işlemi, 1 kesinti, 1 rezerv kanıtı doğrulaması, 1 çözüme kavuşmuş dosya ve 2 lisans. En yenisi, 25 Haziran 2026 tarihinde: MiCA lisansı alınamadı ve AB müşterilerine hizmet verilmesi durduruldu. Her olayın kaynağı Binance incelemesinde yer alıyor.

Binance, Orta Doğu'daki diğer ülkelerde

Binance, bu sitede 182 ülkede sıralanıyor. Tümü incelemede listeleniyor.

Bu sayfayı İngilizce okuyun